Buy MEM2012V181RT001 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MEM2012V181RT001
Part No MEM2012V181RT001
Manufacturer TDK Corporation
Description FILTER LC(PI) 180MHZ SMD
Data sheet
Applications:Data Lines for Mobile Devices
Height:0.039" (1.00mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Number of Channels:1
Current:100mA
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:LC (Pi) EMI Filter 5th Order Low Pass 1 Channel 100mA 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Resistance - Channel (Ohms):-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Voltage - Rated:10V
Filter Order:5th
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:MEM
Attenuation Value:20dB @ 300MHz ~ 2GHz
Type:Low Pass
Technology:LC (Pi)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Values:-
ESD Protection:No
Center / Cutoff Frequency:180MHz (Cutoff)