Buy MEM2012TC470 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MEM2012TC470
Part No MEM2012TC470
Manufacturer TDK Corporation
Description FILTER LC(T) 47PF SMD
Data sheet
Applications:Data Lines for Mobile Devices
Height:0.030" (0.76mm)
Package / Case:0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Cut Tape (CT)
Number of Channels:1
Current:1A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 47pF 1A 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Resistance - Channel (Ohms):0.12
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Voltage - Rated:12V
Filter Order:3rd
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:MEM
Attenuation Value:-
Type:Low Pass
Other Names:445-3369-1
Technology:LC (T-Type)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Values:C = 47pF