Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MEA1608PH150T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MEA1608PH150T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MEA1608PH150T
| Part No | MEA1608PH150T |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FILTER LC(PI) 15PF 480MHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.024" (0.60mm) |
|---|---|
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 4 |
| Resistance - Channel (Ohms): | 20dB @ 800MHz ~ 3GHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Ripple Current - Low Frequency: | Data Lines for Mobile Devices |
| Conductor Insulation: | 100mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Description: | FILTER LC(PI) 15PF 480MHZ SMD |
| Polarization: | 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| ESD Protection: | C = 15pF |
| Ripple: | No |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | MEA1608PH150T |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | MEA |
| Attenuation Value: | 480MHz (Cutoff) |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC (Pi) |
| Values: | - |
| Expanded Description: | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 4 Channel C = 15pF 100mA 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad |
| Center / Cutoff Frequency: | 3rd |
Introduce
We can supply MEA1608PH150T , send us a request quote to request MEA1608PH150T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MEA1608PH150T.The price and lead time for MEA1608PH150T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MEA1608PH150T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





