Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC34923EG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC34923EG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MC34923EG
| Part No | MC34923EG |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MOTOR DRIVER SER 24SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 24-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET Serial 24-SOIC |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load: | 20 V ~ 45 V |
| Interface: | Serial |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MC34923 |
| Current - Output: | 2A |
| Technology: | Power MOSFET |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (2) |
Introduce
We can supply MC34923EG , send us a request quote to request MC34923EG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC34923EG.The price and lead time for MC34923EG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MC34923EG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








