Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33931EK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33931EK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MC33931EK
| Part No | MC33931EK |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 32SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Automotive |
|---|---|
| Package / Case: | 32-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 32-SOIC EP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Motor Driver CMOS Parallel 32-SOIC EP |
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 28 V |
| Voltage - Load: | 5 V ~ 28 V |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MC33931 |
| Other Names: | 568-13157 935312312574 MC33931EK-ND |
| Current - Output: | 5A |
| Technology: | CMOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Output Configuration: | Half Bridge (2) |
Introduce
We can supply MC33931EK , send us a request quote to request MC33931EK pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33931EK.The price and lead time for MC33931EK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MC33931EK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







