Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MB89567APFV-GS-256E1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MB89567APFV-GS-256E1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MB89567APFV-GS-256E1
| Part No | MB89567APFV-GS-256E1 |
|---|---|
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Description | IC MCU 8BIT 32KB MROM 80LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 8x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 1K x 8 |
| Package / Case: | 80-LQFP |
| Program Memory Type: | Mask ROM |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 80-LQFP (12x12) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Number of I/O: | 50 |
| Speed: | 12.5MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | F²MC-8L F²MC-8L MB89560A Microcontroller IC 8-Bit 12.5MHz 32KB (32K x 8) Mask ROM 80-LQFP (12x12) |
| Connectivity: | Serial I/O, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.2 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | F²MC-8L |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | F²MC-8L MB89560A |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | LCD, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply MB89567APFV-GS-256E1 , send us a request quote to request MB89567APFV-GS-256E1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MB89567APFV-GS-256E1.The price and lead time for MB89567APFV-GS-256E1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MB89567APFV-GS-256E1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






