Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX5491WC30000+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX5491WC30000+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX5491WC30000+T
| Part No | MAX5491WC30000+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Voltage Divider (TCR Matched) |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Power Per Element: | 87.5mW |
| Resistor-Ratio-Drift: | ±2 ppm/°C |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Circuit Type: | Voltage Divider |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 967.7, 29.03k Ohm 87.5mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±35ppm/°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Resistance (Ohms): | 967.7, 29.03k |
| Number of Resistors: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±35ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.044" (1.12mm) |
| Resistor Matching Ratio: | ±0.1% |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.051" W (2.92mm x 1.30mm) |
| Series: | MAX5491 |
| Other Names: | MAX5491WC30000+T-ND MAX5491WC30000+TTR |
| Number of Pins: | 3 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply MAX5491WC30000+T , send us a request quote to request MAX5491WC30000+T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX5491WC30000+T.The price and lead time for MAX5491WC30000+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX5491WC30000+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






