Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX5075CAUA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX5075CAUA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX5075CAUA
| Part No | MAX5075CAUA |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC DRIVER FET P-P 8-UMAX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Current - Peak Output (Source, Sink): | 3A, 3A |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 8-uMax-EP |
| Number of Drivers: | 2 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Low-Side Gate Driver IC RC Input Circuit 8-uMax-EP |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 15 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Input Type: | RC Input Circuit |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Logic Voltage - VIL, VIH: | - |
| Driven Configuration: | Low-Side |
| Series: | - |
| Gate Type: | N-Channel MOSFET |
| Base Part Number: | MAX5075 |
| Channel Type: | Synchronous |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Rise / Fall Time (Typ): | 10ns, 10ns |
Introduce
We can supply MAX5075CAUA , send us a request quote to request MAX5075CAUA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX5075CAUA.The price and lead time for MAX5075CAUA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX5075CAUA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





