Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX3676EHJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX3676EHJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX3676EHJ
| Part No | MAX3676EHJ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC RECOV/RETIME 622MBPS 32-TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 32-TQFP |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Main Purpose: | SONET/SDH |
| Packaging: | Tray |
| Input: | PECL |
| Supplier Device Package: | 32-TQFP (5x5) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Ratio - Input:Output: | 2:2 |
| Frequency - Max: | 622.08MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | PECL |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX3676 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply MAX3676EHJ , send us a request quote to request MAX3676EHJ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX3676EHJ.The price and lead time for MAX3676EHJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX3676EHJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






