Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX3667ECJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX3667ECJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX3667ECJ
| Part No | MAX3667ECJ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC LASER DVR 622MBPS AUTO 32LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 32-LQFP |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tray |
| Number of Channels: | 1 |
| Supplier Device Package: | 32-LQFP/32-TQFP (7x7) |
| Data Rate: | 622Mbps |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Laser Driver IC 622Mbps 1 Channel 3.3V, 5V 32-LQFP/32-TQFP (7x7) |
| Voltage - Supply: | 3.3V, 5V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Current - Modulation: | 60mA |
| Current - Bias: | 90mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAX3667 |
| Current - Supply: | 112mA |
| Type: | Laser Diode Driver (Fiber Optic) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply MAX3667ECJ , send us a request quote to request MAX3667ECJ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX3667ECJ.The price and lead time for MAX3667ECJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX3667ECJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






