Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX3542CLM+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX3542CLM+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX3542CLM+T
| Part No | MAX3542CLM+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC TUNER DVB SGL CONV 48FCLGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | - |
|---|---|
| Modulation or Protocol: | - |
| Package / Case: | 48-LFLGA Exposed Pad |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 48-FCLGA-EP (7x7) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - RF Receiver 47MHz ~ 862MHz PCB, Surface Mount 48-FCLGA-EP (7x7) |
| Voltage - Supply: | 3.1 V ~ 3.5 V |
| Data Rate (Max): | - |
| Memory Size: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Sensitivity: | - |
| Frequency: | 47MHz ~ 862MHz |
| Current - Receiving: | 230mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply MAX3542CLM+T , send us a request quote to request MAX3542CLM+T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX3542CLM+T.The price and lead time for MAX3542CLM+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX3542CLM+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





