Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2634AXT+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2634AXT+T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX2634AXT+T
| Part No | MAX2634AXT+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC AMP RKE 315MHZ 433MHZ SC70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| P1dB: | -29dbm |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC RKE, Access Control 315MHz, 433MHz SC-70-6 |
| Voltage - Supply: | 2.2 V ~ 5.5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Gain: | 15.5dB |
| Frequency: | 315MHz, 433MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Test Frequency: | 315MHz |
| Series: | - |
| Noise Figure: | 1.25dB |
| Current - Supply: | 2.5mA |
| Other Names: | MAX2634AXT+T-ND MAX2634AXT+TTR |
| RF Type: | RKE, Access Control |
Introduce
We can supply MAX2634AXT+T , send us a request quote to request MAX2634AXT+T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX2634AXT+T.The price and lead time for MAX2634AXT+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX2634AXT+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






