Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX19985AETX+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX19985AETX+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX19985AETX+
| Part No | MAX19985AETX+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC MIXER 700MHZ-1GHZ DWN 36TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 36-WFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Number of Mixers: | 2 |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 36-TQFN (6x6) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Mixer IC Cellular, EDGE, GSM, iDEN, WCDMA Down Converter 700MHz ~ 1GHz 36-TQFN (6x6) |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Gain: | 8.7dB |
| Frequency: | 700MHz ~ 1GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Noise Figure: | 9dB |
| Current - Supply: | 280mA, 380mA |
| RF Type: | Cellular, EDGE, GSM, iDEN, WCDMA |
| Secondary Attributes: | Down Converter |
Introduce
We can supply MAX19985AETX+ , send us a request quote to request MAX19985AETX+ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX19985AETX+.The price and lead time for MAX19985AETX+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX19985AETX+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







