Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX19790ETX+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX19790ETX+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX19790ETX+
| Part No | MAX19790ETX+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | RF ATTENUATOR 22-44DB 36WFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 36-WFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Packaging: | Tube |
| Series: | - |
| Attenuation Value: | 22dB ~ 44dB |
| Power (Watts): | 2.1W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Attenuator 22dB ~ 44dB 250MHz ~ 4GHz 50 Ohms 2.1W 36-WFQFN Exposed Pad |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Frequency Range: | 250MHz ~ 4GHz |
Introduce
We can supply MAX19790ETX+ , send us a request quote to request MAX19790ETX+ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX19790ETX+.The price and lead time for MAX19790ETX+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX19790ETX+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







