Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX14943GWE+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX14943GWE+ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAX14943GWE+
| Part No | MAX14943GWE+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | 5KVRMSISOLATED 20MBPS HALF-DUPLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 3 |
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Data Rate: | 20Mbps |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RS485 Digital Isolator 5000Vrms 3 Channel 20Mbps 35kV/µs (Typ) CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V, 4.5 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 68ns, 68ns |
| Isolated Power: | No |
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Type: | RS485 |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 2/1 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 35kV/µs (Typ) |
| Technology: | Capacitive Coupling |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Rise / Fall Time (Typ): | 15ns, 15ns (Max) |
Introduce
We can supply MAX14943GWE+ , send us a request quote to request MAX14943GWE+ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX14943GWE+.The price and lead time for MAX14943GWE+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAX14943GWE+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







