Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable > M74HC4078RM13TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M74HC4078RM13TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M74HC4078RM13TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M74HC4078RM13TR
| Part No | M74HC4078RM13TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC GATE NOR/OR 8-INPUT 14-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Logic Type: | NOR/OR Gate |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 14-SO |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NOR/OR Gate Configurable 1 Circuit 8 Input 14-SO |
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 6 V |
| Schmitt Trigger Input: | No |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 74HC |
| Current - Output High, Low: | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Part Number: | 74HC4078 |
| Other Names: | 497-6461-1 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Inputs: | 8 |
| Output Type: | Single-Ended |
Introduce
We can supply M74HC4078RM13TR , send us a request quote to request M74HC4078RM13TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M74HC4078RM13TR.The price and lead time for M74HC4078RM13TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M74HC4078RM13TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





