Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M25PX64STVMF6TP TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M25PX64STVMF6TP TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M25PX64STVMF6TP TR
| Part No | M25PX64STVMF6TP TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micron Technology |
| Description | IC FLASH 64M SPI 75MHZ 16SO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 16-SO |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NOR Memory IC 64Mb (8M x 8) SPI 75MHz 16-SO |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Clock Frequency: | 75MHz |
| Memory Size: | 64Mb (8M x 8) |
| Memory Interface: | SPI |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 15ms, 5ms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | M25PX64 |
| Other Names: | M25PX64STVMF6TP TR-ND M25PX64STVMF6TPTR |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NOR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply M25PX64STVMF6TP TR , send us a request quote to request M25PX64STVMF6TP TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M25PX64STVMF6TP TR.The price and lead time for M25PX64STVMF6TP TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M25PX64STVMF6TP TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






