Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP03TQ2N2C02D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQP03TQ2N2C02D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQP03TQ2N2C02D
| Part No | LQP03TQ2N2C02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 2.2NH 650MA 120 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.2nH |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.2nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 11GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 120 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 650mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 2.2nH Unshielded Thin Film Inductor 650mA 120 mOhm Max 0201 (0603 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 500MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Series: | LQP03 |
| Q @ Freq: | 17 @ 500MHz |
| Type: | Thin Film |
| Other Names: | 490-14949-2 |
Introduce
We can supply LQP03TQ2N2C02D , send us a request quote to request LQP03TQ2N2C02D pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQP03TQ2N2C02D.The price and lead time for LQP03TQ2N2C02D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQP03TQ2N2C02D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





