Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQP02TQ3N3C02D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQP02TQ3N3C02D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQP02TQ3N3C02D
| Part No | LQP02TQ3N3C02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 3.3NH 290MA 900 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.2nH |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 3.3nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.23mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 10GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 900 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 290mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 3.3nH Unshielded Thick Film Inductor 290mA 900 mOhm Max 01005 (0402 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 500MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Series: | LQP02 |
| Q @ Freq: | 10 @ 500MHz |
| Type: | Thick Film |
Introduce
We can supply LQP02TQ3N3C02D , send us a request quote to request LQP02TQ3N3C02D pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQP02TQ3N3C02D.The price and lead time for LQP02TQ3N3C02D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQP02TQ3N3C02D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





