Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQM2MPN2R2NG0L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQM2MPN2R2NG0L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQM2MPN2R2NG0L
| Part No | LQM2MPN2R2NG0L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 2.2UH 1.2A 110 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±30% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 40MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 138 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.2A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 2.2µH Shielded Multilayer Inductor 1.2A 138 mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | LQM2 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 490-7786-2 |
Introduce
We can supply LQM2MPN2R2NG0L , send us a request quote to request LQM2MPN2R2NG0L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQM2MPN2R2NG0L.The price and lead time for LQM2MPN2R2NG0L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQM2MPN2R2NG0L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





