Buy LAL03VB102K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAL03VB102K
Part No LAL03VB102K
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 1MH 40MA 33 OHM TH
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:1mH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:1.4MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):33 Ohm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:40mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Axial
Material - Core:-
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Tray
Detailed Description:1mH Unshielded Inductor 40mA 33 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:796kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
Series:LA, L Type
Q @ Freq:50 @ 796kHz