Buy LAL02VD3R9K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAL02VD3R9K
Part No LAL02VD3R9K
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 3.9UH 200MA 1.6 OHM TH
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:3.9µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:35MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):1.6 Ohm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:200mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Axial
Material - Core:-
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Tray
Detailed Description:3.9µH Unshielded Inductor 200mA 1.6 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:7.96MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.134" L (2.30mm x 3.40mm)
Series:LA, L Type
Q @ Freq:40 @ 7.96MHz