Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L08058R2DEWTR\O with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy L08058R2DEWTR\O with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
L08058R2DEWTR\O
| Part No | L08058R2DEWTR\O |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FIXED IND 8.2NH 750MA 120 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.5nH |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 8.2nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.041" (1.04mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 3.5GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 120 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 750mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 8.2nH Unshielded Thin Film Inductor 750mA 120 mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 450MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.083" L x 0.059" W (2.11mm x 1.50mm) |
| Series: | Accu-L® |
| Q @ Freq: | 43 @ 450MHz |
| Type: | Thin Film |
Introduce
We can supply L08058R2DEWTR\O , send us a request quote to request L08058R2DEWTR\O pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L08058R2DEWTR\O.The price and lead time for L08058R2DEWTR\O depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part L08058R2DEWTR\O.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





