Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Interface - Drivers, Receivers, Transceivers > KSZ8721BA4 TR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8721BA4 TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8721BA4 TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
KSZ8721BA4 TR
| Part No | KSZ8721BA4 TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC TXRX ETHERNET 48SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Data Rate: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1/1 Transceiver Full MII, RMII 48-SSOP |
| Voltage - Supply: | 2.375 V ~ 2.625 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Duplex: | Full |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | KSZ8721 |
| Type: | Transceiver |
| Other Names: | KSZ8721BA4 TR-ND KSZ8721BA4TR |
| Protocol: | MII, RMII |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 1/1 |
Introduce
We can supply KSZ8721BA4 TR , send us a request quote to request KSZ8721BA4 TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSZ8721BA4 TR.The price and lead time for KSZ8721BA4 TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part KSZ8721BA4 TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





