Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules > ISL59421IU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISL59421IU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISL59421IU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ISL59421IU
| Part No | ISL59421IU |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC AMP MULTIPLEX 865MHZ 10-MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | 2:1 Multiplexer-Amplifier |
|---|---|
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | 180mA |
| Supplier Device Package: | 10-MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 1 2:1 Multiplexer-Amplifier 10-MSOP |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Slew Rate: | 2008 V/µs |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ISL59421 |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
| Current - Supply: | 14.5mA |
| Number of Circuits: | 1 |
| -3db Bandwidth: | 865MHz |
| Output Type: | - |
Introduce
We can supply ISL59421IU , send us a request quote to request ISL59421IU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISL59421IU.The price and lead time for ISL59421IU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ISL59421IU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for ISL59421IU
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
ISL51002-EVALZ | Intersil | EVAL BOARD FOR ISL51002 | RFQ >> |
| ISL51002CQZ-110 | Intersil | IC FRONT END 10BIT VID 128-MQFP | RFQ >> | |
| ISL51002CQZ-165 | Intersil | IC FRONT END 10BIT VID 128-MQFP | RFQ >> | |
![]() |
ISL5120CB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120CB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120CBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120CBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120IB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120IB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120IBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120IBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
| ISL5120IH-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
| ISL5120IHZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
![]() |
ISL5121CB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121CB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121CBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121CBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121IB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121IB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121IBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121IBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
| ISL5121IH-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
| ISL5121IHZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
![]() |
ISL5122CB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122CB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122CBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122CBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122IB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122IB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122IBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122IBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
| ISL5122IH-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
| ISL5122IHZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
![]() |
ISL5123CB | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123CB-T | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123CBZ | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123CBZ-T | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IB | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IB-T | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IBZ | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IBZ-T | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IH-T | Intersil | IC SWITCH SPDT SOT23-6 | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IHZ-T | Intersil | IC SWITCH SPDT SOT23-6 | RFQ >> |
![]() |
ISL5216EVAL1 | Intersil | EVALUATION BOARD FOR ISL5216KI | RFQ >> |
![]() |
ISL5217EVAL1 | Intersil | EVALUATION BOARD FOR ISL5217KI | RFQ >> |
![]() |
ISL5239EVAL1 | Intersil | EVALUATION BOARD FOR ISL5239 | RFQ >> |
| ISL5239KIZ | Intersil | IC LINEARIZER PRE-DISTORT 196BGA | RFQ >> | |
![]() |
ISL5314IN | Intersil | IC SYNTHESIZER DIGITAL 48-MQFP | RFQ >> |
![]() |
ISL5314INZ | Intersil | IC SYNTHESIZER DIGITAL 48-MQFP | RFQ >> |
![]() |
ISL53570IQZR5267 | Intersil | IC SYNTHESIZER 48LQFP | RFQ >> |






