Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules > ISL55033IRTZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISL55033IRTZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISL55033IRTZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ISL55033IRTZ
| Part No | ISL55033IRTZ |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | IC GAIN BLOCK R-R 400MHZ 12TQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 12-WFQFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Supplier Device Package: | 12-TQFN (3x3) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Video Amp, 3 General Purpose 12-TQFN (3x3) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Slew Rate: | 2350 V/µs |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | ISL55033 |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 3 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply: | 21.3mA |
| Number of Circuits: | 3 |
| -3db Bandwidth: | 400MHz |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
Introduce
We can supply ISL55033IRTZ , send us a request quote to request ISL55033IRTZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISL55033IRTZ.The price and lead time for ISL55033IRTZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ISL55033IRTZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for ISL55033IRTZ
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
ISL51002-EVALZ | Intersil | EVAL BOARD FOR ISL51002 | RFQ >> |
| ISL51002CQZ-110 | Intersil | IC FRONT END 10BIT VID 128-MQFP | RFQ >> | |
| ISL51002CQZ-165 | Intersil | IC FRONT END 10BIT VID 128-MQFP | RFQ >> | |
![]() |
ISL5120CB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120CB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120CBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120CBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120IB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120IB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120IBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5120IBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
| ISL5120IH-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
| ISL5120IHZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
![]() |
ISL5121CB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121CB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121CBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121CBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121IB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121IB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121IBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5121IBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
| ISL5121IH-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
| ISL5121IHZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
![]() |
ISL5122CB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122CB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122CBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122CBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122IB | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122IB-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122IBZ | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5122IBZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST 8SOIC | RFQ >> |
| ISL5122IH-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
| ISL5122IHZ-T | Intersil | IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 | RFQ >> | |
![]() |
ISL5123CB | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123CB-T | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123CBZ | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123CBZ-T | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IB | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IB-T | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IBZ | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IBZ-T | Intersil | IC SWITCH SPDT 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IH-T | Intersil | IC SWITCH SPDT SOT23-6 | RFQ >> |
![]() |
ISL5123IHZ-T | Intersil | IC SWITCH SPDT SOT23-6 | RFQ >> |
![]() |
ISL5216EVAL1 | Intersil | EVALUATION BOARD FOR ISL5216KI | RFQ >> |
![]() |
ISL5217EVAL1 | Intersil | EVALUATION BOARD FOR ISL5217KI | RFQ >> |
![]() |
ISL5239EVAL1 | Intersil | EVALUATION BOARD FOR ISL5239 | RFQ >> |
| ISL5239KIZ | Intersil | IC LINEARIZER PRE-DISTORT 196BGA | RFQ >> | |
![]() |
ISL5314IN | Intersil | IC SYNTHESIZER DIGITAL 48-MQFP | RFQ >> |
![]() |
ISL5314INZ | Intersil | IC SYNTHESIZER DIGITAL 48-MQFP | RFQ >> |
![]() |
ISL53570IQZR5267 | Intersil | IC SYNTHESIZER 48LQFP | RFQ >> |






