Buy ISC1812RV1R0J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ISC1812RV1R0J
Part No ISC1812RV1R0J
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 1UH 447MA 350 MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±5%
Current - Saturation:-
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Material - Core:Iron Powder
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:1812
Detailed Description:1µH Shielded Wirewound Inductor 447mA 350 mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Inductance Frequency - Test:7.96MHz
Shielding:Shielded
Inductance:1µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:140MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:ISC-1812
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
DC Resistance (DCR):350 mOhm Max
Type:Wirewound
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:447mA