Buy IMS5SWDST101K65 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IMS5SWDST101K65
Part No IMS5SWDST101K65
Manufacturer Dale / Vishay
Description IMS-5SWD-65 100 10% RJ4
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:100µH
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:10MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):3.12 Ohm Max
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:325mA
Current - Saturation:120mA
Package / Case:Axial
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Through Hole
Packaging:-
Detailed Description:100µH Shielded Molded Inductor 325mA 3.12 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Series:IMS-5SWD-65
Q @ Freq:52 @ 2.5MHz