Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1812RV150J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1812RV150J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IMC1812RV150J
| Part No | IMC1812RV150J |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 15UH 200MA 2.5 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 15µH Unshielded Wirewound Inductor 200mA 2.5 Ohm Max 1812 (4532 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 15µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 17MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | IMC-1812 |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.52MHz |
| DC Resistance (DCR): | 2.5 Ohm Max |
| Type: | Wirewound |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 200mA |
Introduce
We can supply IMC1812RV150J , send us a request quote to request IMC1812RV150J pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMC1812RV150J.The price and lead time for IMC1812RV150J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IMC1812RV150J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







