Buy IMC1812ES221J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IMC1812ES221J
Part No IMC1812ES221J
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 220UH 100MA 10 OHM SMD
Data sheet
Tolerance:±5%
Current - Saturation:-
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:1812
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:220µH Unshielded Wirewound Inductor 100mA 10 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
Inductance Frequency - Test:790kHz
Shielding:Unshielded
Inductance:220µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:4MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:IMC-1812
Q @ Freq:40 @ 790kHz
DC Resistance (DCR):10 Ohm Max
Type:Wirewound
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:100mA