Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1210BN22NM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMC1210BN22NM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IMC1210BN22NM
| Part No | IMC1210BN22NM |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 22NH 592MA 200 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 22nH Unshielded Wirewound Inductor 592mA 200 mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 50MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 22nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 1GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Series: | IMC-1210 |
| Q @ Freq: | 30 @ 50MHz |
| DC Resistance (DCR): | 200 mOhm Max |
| Type: | Wirewound |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 592mA |
Introduce
We can supply IMC1210BN22NM , send us a request quote to request IMC1210BN22NM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMC1210BN22NM.The price and lead time for IMC1210BN22NM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IMC1210BN22NM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







