Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IM06RU471J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IM06RU471J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM06RU471J
| Part No | IM06RU471J |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | IM-6 470 5% R36 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Material - Core: | Iron |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | - |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470µH Unshielded Molded Inductor 95mA 11.1 Ohm Max Axial |
| Inductance Frequency - Test: | 790kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 470µH |
| Height - Seated (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 4MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Series: | IM |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| DC Resistance (DCR): | 11.1 Ohm Max |
| Type: | Molded |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 95mA |
Introduce
We can supply IM06RU471J , send us a request quote to request IM06RU471J pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IM06RU471J.The price and lead time for IM06RU471J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IM06RU471J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





