Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IM02EBR10J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IM02EBR10J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM02EBR10J
| Part No | IM02EBR10J |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | IM-2 .1 5% EB E2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Material - Core: | Phenolic |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | - |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100nH Unshielded Molded Inductor 1.35A 80 mOhm Max Axial |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 100nH |
| Height - Seated (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 680MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Series: | IM |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| DC Resistance (DCR): | 80 mOhm Max |
| Type: | Molded |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.35A |
Introduce
We can supply IM02EBR10J , send us a request quote to request IM02EBR10J pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IM02EBR10J.The price and lead time for IM02EBR10J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IM02EBR10J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





