Buy IHD3ER100L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IHD3ER100L
Part No IHD3ER100L
Manufacturer Dale / Vishay
Description IHD-3 10 15% ER E2
Data sheet
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:10µH
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):16 mOhm Max
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:4A
Current - Saturation:5.2A
Package / Case:Axial
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Through Hole
Packaging:-
Detailed Description:10µH Unshielded Wirewound Inductor 4A 16 mOhm Max Axial
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)