Buy HM66A-1255151MLF13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM66A-1255151MLF13
Part No HM66A-1255151MLF13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 150UH 880MA 228 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:150µH Shielded Wirewound Inductor 880mA 228 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Inductance:150µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.232" (5.90mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Series:HM66A
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):228 mOhm Max
Type:Wirewound
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current Rating:880mA