Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HH-3635 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HH-3635 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HH-3635
| Part No | HH-3635 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BATTERY HOLDER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Battery Series: | - |
| Termination Style: | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Style: | Holder (Open) |
| Series: | - |
| Number of Cells: | 1 |
| Battery Cell Size: | 9V |
| Other Names: | 377-2682 |
| Battery Type, Function: | 9V, Holder |
| Height Above Board: | 0.812" (20.62mm) |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply HH-3635 , send us a request quote to request HH-3635 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HH-3635.The price and lead time for HH-3635 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HH-3635.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






