Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HEF40374BP,652 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HEF40374BP,652 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HEF40374BP,652
| Part No | HEF40374BP,652 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Number of Elements: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 15 V |
| Clock Frequency: | 17MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL: | 80ns @ 15V, 50pF |
| Function: | Standard |
| Trigger Type: | Positive Edge |
| Series: | 4000B |
| Current - Output High, Low: | 50mA, 62mA |
| Base Part Number: | 40374 |
| Type: | D-Type |
| Other Names: | 568-3099-5 933567230652 HEF40374BPN |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | Tri-State, Non-Inverted |
| Number of Bits per Element: | 8 |
Introduce
We can supply HEF40374BP,652 , send us a request quote to request HEF40374BP,652 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HEF40374BP,652.The price and lead time for HEF40374BP,652 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HEF40374BP,652.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





