Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HD6473827RHV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HD6473827RHV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HD6473827RHV
| Part No | HD6473827RHV |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| Description | IC MCU 8BIT 60KB OTP 80QFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 8x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 2K x 8 |
| Package / Case: | 80-BQFP |
| Program Memory Type: | OTP |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 80-QFP (14x14) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Number of I/O: | 55 |
| Speed: | 8MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | H8/300L H8® H8/300L SLP Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 60KB (60K x 8) OTP 80-QFP (14x14) |
| Connectivity: | SCI |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | H8/300L |
| Program Memory Size: | 60KB (60K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | H8® H8/300L SLP |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | HD6473827 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Peripherals: | LCD, PWM, WDT |
Introduce
We can supply HD6473827RHV , send us a request quote to request HD6473827RHV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HD6473827RHV.The price and lead time for HD6473827RHV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HD6473827RHV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






