Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GLY22N05 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GLY22N05 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GLY22N05
| Part No | GLY22N05 |
|---|---|
| Manufacturer | Sprague Goodman |
| Description | FIXED IND 22NH 300MA 500MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Detailed Description: | 22nH Unshielded Molded Inductor 300mA 500 mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 100MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 22nH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 2GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | SURFCOIL® GLY |
| Q @ Freq: | 10 @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR): | 500 mOhm Max |
| Type: | Molded |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 300mA |
Introduce
We can supply GLY22N05 , send us a request quote to request GLY22N05 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GLY22N05.The price and lead time for GLY22N05 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GLY22N05.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





