Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FP1008R6-R150-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FP1008R6-R150-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FP1008R6-R150-R
| Part No | FP1008R6-R150-R |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | IND FLATPAC 150NH 85A 2PADS SMT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Current - Saturation: | 64A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Detailed Description: | 150nH Shielded Inductor 74A 0.18 mOhm Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 150nH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.425" L x 0.315" W (10.80mm x 8.00mm) |
| Series: | FP1008 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 0.18 mOhm |
| Type: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 74A |
Introduce
We can supply FP1008R6-R150-R , send us a request quote to request FP1008R6-R150-R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FP1008R6-R150-R.The price and lead time for FP1008R6-R150-R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FP1008R6-R150-R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





