Buy FMF3WSFRE73-62R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FMF3WSFRE73-62R
Part No FMF3WSFRE73-62R
Manufacturer Yageo
Description RES MF 3W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Package / Case:Axial
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:62 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Number of Terminations:2
Series:FMF
Power (Watts):3W
Resistance:62 Ohms
Features:Flame Proof, Safety
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C