Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FIS-6300-2005G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FIS-6300-2005G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FIS-6300-2005G
| Part No | FIS-6300-2005G |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | IMAGING CAMERA CHASSIS MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Sensor Type: | - |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Scan Rate: | 4 scans/s |
| Visual Field (Min): | 81.3mm x 81.3mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 5VDC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Light Source: | Integrated (Blue, Green) |
| Weight: | 0.126 lb (57.15g) |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Visual Field (Max): | 241.0mm x 241.0mm |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Quadrus MINI 3 |
| Installation Distance: | 25.0mm ~ 266.7mm |
| Image Type: | - |
| Type: | Imaging Camera |
| Other Names: | FIS63002005G |
| Resolution: | 2048 x 1536 (3,100,000 Pixels) |
| Ingress Protection: | IP54 - Dust Protected, Water Resistant |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
Introduce
We can supply FIS-6300-2005G , send us a request quote to request FIS-6300-2005G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FIS-6300-2005G.The price and lead time for FIS-6300-2005G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FIS-6300-2005G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





