Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EXC-CET271U with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EXC-CET271U with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EXC-CET271U
| Part No | EXC-CET271U |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | FILTER LC(T) 270PF 200MHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
|---|---|
| Height: | 0.118" (3.00mm) |
| Package / Case: | 1807 (4518 Metric), 3 PC Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 1 |
| Current: | 2A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 270pF 2A 1807 (4518 Metric), 3 PC Pad |
| Resistance - Channel (Ohms): | 0.05 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Filter Order: | 3rd |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.071" W (4.50mm x 1.80mm) |
| Series: | EXCCET |
| Attenuation Value: | 25dB @ 200MHz ~ 300MHz |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | EXCCET271U P9828TR |
| Technology: | LC (T-Type) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Values: | C = 270pF |
| ESD Protection: | No |
| Center / Cutoff Frequency: | 200MHz (Cutoff) |
Introduce
We can supply EXC-CET271U , send us a request quote to request EXC-CET271U pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EXC-CET271U.The price and lead time for EXC-CET271U depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EXC-CET271U.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for EXC-CET271U
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| EXC-14CE121U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 120 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-14CE650U | Panasonic | CMC 130MA 2LN 65 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-14CE900U | Panasonic | CMC 130MA 2LN 90 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-14CG120U | Panasonic | CMC 130MA 2LN 12 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-14CG350U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 35 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-14CG430U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 43 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-14CH120U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 12 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-14CH350U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 35 OHM SMD | RFQ >> | |
![]() |
EXC-14CP121U | Panasonic | CMC 300MA 2LN 120 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
EXC-14CP221U | Panasonic | CMC 200MA 2LN 220 OHM SMD | RFQ >> |
| EXC-14CS350H | Panasonic | CMC 100MA 2LN 35 OHM SMD ESD | RFQ >> | |
| EXC-14CS900H | Panasonic | CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD | RFQ >> | |
| EXC-14CT500U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 50 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-14CT900U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD | RFQ >> | |
![]() |
EXC-14CX280U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 28 OHM SMD | RFQ >> |
![]() |
EXC-14CX400U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 40 OHM SMD | RFQ >> |
| EXC-16CT250U | Panasonic | FERRITE BEAD 25 OHM 0403 | RFQ >> | |
| EXC-16CT350U | Panasonic | FERRITE BEAD 35 OHM 0403 | RFQ >> | |
| EXC-18CE201U | Panasonic | CMC 100MA 4LN 200 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-18CE650U | Panasonic | CMC 140MA 4LN 65 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-18CE900U | Panasonic | CMC 130MA 4LN 90 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-18CG430U | Panasonic | CMC 100MA 4LN 43 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-18CS350U | Panasonic | CMC 100MA 4LN 35 OHM SMD ESD | RFQ >> | |
| EXC-18CS900U | Panasonic | CMC 100MA 4LN 90 OHM SMD ESD | RFQ >> | |
| EXC-24CB102U | Panasonic | CMC 50MA 2LN 1 KOHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CB221U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 220 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CD121U | Panasonic | CMC 140MA 2LN 120 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CD201U | Panasonic | CMC 130MA 2LN 200 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CD600U | Panasonic | CMC 160MA 2LN 60 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CD900U | Panasonic | CMC 160MA 2LN 90 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CE121U | Panasonic | CMC 140MA 2LN 120 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CE201U | Panasonic | CMC 130MA 2LN 200 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CE360UP | Panasonic | CMC 200MA 2LN 36 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CE900U | Panasonic | CMC 160MA 2LN 90 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CF900U | Panasonic | CMC 130MA 2LN 90 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CG240U | Panasonic | CMC 160MA 2LN 24 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CG360U | Panasonic | CMC 130MA 2LN 36 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CG900U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CH500U | Panasonic | CMC 160MA 2LN 50 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CH900U | Panasonic | CMC 130MA 2LN 90 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CN601X | Panasonic | CMC 200MA 2LN 600 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CP121U | Panasonic | CMC 500MA 2LN 120 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CP221U | Panasonic | CMC 350MA 2LN 220 OHM SMD | RFQ >> | |
| EXC-24CS350U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 35 OHM SMD ESD | RFQ >> | |
| EXC-24CS900U | Panasonic | CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD | RFQ >> | |
| EXC-28BA121U | Panasonic | FERRITE BEAD 120 OHM 0804 4LN | RFQ >> | |
| EXC-28BA221U | Panasonic | FERRITE BEAD 220 OHM 0804 4LN | RFQ >> | |
| EXC-28BB121U | Panasonic | FERRITE BEAD 120 OHM 0804 4LN | RFQ >> | |
| EXC-28BB221U | Panasonic | FERRITE BEAD 220 OHM 0804 4LN | RFQ >> | |
| EXC-28CE121U | Panasonic | CMC 140MA 4LN 120 OHM SMD | RFQ >> |






