Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ESE-15700 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ESE-15700 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ESE-15700
| Part No | ESE-15700 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | SWITCH SLIDE SPDT 1MA 10V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mechanical Life: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Switch Function: | Mom-Off-Mom |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Electrical Life: | - |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Force: | 82gf |
| Actuator Material: | - |
| Features: | Push On Switch |
| Operating Temperature: | - |
| Contact Material: | - |
| Current Rating: | 1mA (DC) |
| Circuit: | SPDT |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Detailed Description: | Slide Switch SPDT Surface Mount, Right Angle |
| Actuator Type: | Standard |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Actuator Length: | 2.60mm |
| Series: | ESE |
| Voltage Rating - DC: | 10V |
| Other Names: | P11155SDKR |
| Switch Travel: | 1.25mm |
| Contact Finish: | - |
Introduce
We can supply ESE-15700 , send us a request quote to request ESE-15700 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ESE-15700.The price and lead time for ESE-15700 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ESE-15700.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for ESE-15700
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| ESE-100D | B+B SmartWorx, Inc. | ETHERNET TO SERIAL RS-232 | RFQ >> | |
![]() |
ESE-100D-SS | B+B SmartWorx, Inc. | ETHERNET TO SERIAL RS-232 | RFQ >> |
![]() |
ESE-100M | B+B SmartWorx, Inc. | ETHERNET TO SERIAL RS-232 | RFQ >> |
![]() |
ESE-100M-SS | B+B SmartWorx, Inc. | ETHERNET TO SERIAL RS-232 | RFQ >> |
| ESE-105SH1 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 50MA 20V | RFQ >> | |
| ESE-105SV1 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 50MA 20V | RFQ >> | |
| ESE-11HS1 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11HS2 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MH1T | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MH2T | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MH3 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MH3T | Panasonic | SWITCH DETECTOR 5MM HORIZ MT SMD | RFQ >> | |
| ESE-11MH4 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MH4T | Panasonic | DETECTOR SWITCH SPST | RFQ >> | |
| ESE-11MH5T | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MH6T | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
![]() |
ESE-11MH8T | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> |
| ESE-11MV1 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MV13 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MV13T | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
![]() |
ESE-11MV1T | Panasonic | SWITCH DETECTOR 5MM HORZ MT SMD | RFQ >> |
![]() |
ESE-11MV2M | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> |
| ESE-11MV5 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MV5T | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
![]() |
ESE-11MV6 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> |
| ESE-11MV7 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11MV9 | Panasonic | DETECTOR SWITCH SPST | RFQ >> | |
| ESE-11MV9T | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11SF1A | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11SH1C | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11SH2C | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11SH5 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11SH6 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-11SV1 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
![]() |
ESE-11SV3 | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> |
| ESE-13H01A | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13H01B | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13H01C | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13H01D | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13H05A | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13H05B | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13H05C | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13H05D | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13V01A | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13V01B | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13V01C | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13V01D | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13V05A | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13V05B | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> | |
| ESE-13V05C | Panasonic | SWITCH DETECTOR SPST-NO 10MA 5V | RFQ >> |







