Buy ERA-S33J331V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ERA-S33J331V
Part No ERA-S33J331V
Manufacturer Panasonic
Description RES TEMP SENS 330 OHM 5% 1/10W
Data sheet
Applications:Temperature Correction Circuits
Tolerance:±5%
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Cut Tape (CT)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:330 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Temperature Sensitive Specialized Resistor Metal Film 3300ppm/°C Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Temperature Coefficient:3300ppm/°C
Email:info@shengyuic.com
Series:ERAS
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Type:Temperature Sensitive
Other Names:P330CDCT
Resistance:330 Ohms
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C