Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF08-LCD04M16 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EMIF08-LCD04M16 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EMIF08-LCD04M16
| Part No | EMIF08-LCD04M16 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | FILTER LC(PI) 12NH/18PF ESD SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
|---|---|
| Height: | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case: | 16-UFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Number of Channels: | 8 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 8 Channel L = 12nH, C = 18pF 16-UFDFN Exposed Pad |
| Resistance - Channel (Ohms): | 12.5 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Voltage - Rated: | - |
| Filter Order: | 3rd |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.053" W (3.30mm x 1.35mm) |
| Series: | IPAD™ |
| Attenuation Value: | -35dB @ 900MHz ~ 2GHz |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 497-12163-2 EMIF08LCD04M16 |
| Technology: | LC (Pi) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Values: | L = 12nH, C = 18pF |
| ESD Protection: | Yes |
| Center / Cutoff Frequency: | 400MHz (Cutoff) |
Introduce
We can supply EMIF08-LCD04M16 , send us a request quote to request EMIF08-LCD04M16 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EMIF08-LCD04M16.The price and lead time for EMIF08-LCD04M16 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EMIF08-LCD04M16.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






