Buy ELL-5PS150M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ELL-5PS150M
Part No ELL-5PS150M
Manufacturer Panasonic
Description FIXED IND 15UH 1A 170 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:15µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):170 mOhm
Operating Temperature:-
Current Rating:1A
Current - Saturation:790mA
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Original-Reel®
Detailed Description:15µH Shielded Wirewound Inductor 1A 170 mOhm Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)