Home > Products > Crystals, Oscillators, Resonators > Programmable Oscillators > DSC8121AE5-PROGRAMMABLE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DSC8121AE5-PROGRAMMABLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DSC8121AE5-PROGRAMMABLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DSC8121AE5-PROGRAMMABLE
| Part No | DSC8121AE5-PROGRAMMABLE |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | OSC PROG CMOS 2.25-3.6V EN/DS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.035" (0.90mm) |
|---|---|
| Current - Supply (Disable) (Max): | 22mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 2.25 V ~ 3.6 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Current - Supply (Max): | 35mA |
| Base Resonator: | MEMS |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Enable/Disable |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Available Frequency Range: | 10MHz ~ 170MHz |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Detailed Description: | XO (Standard) CMOS 10MHz ~ 170MHz Programmable Oscillator 2.25 V ~ 3.6 V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
| Ratings: | - |
| Output: | CMOS |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Frequency Stability: | - |
| Series: | DSC8121 |
| Frequency Stability (Total): | ±10ppm |
| Type: | XO (Standard) |
| Other Names: | 576-4712-PROGRAMMABLE |
Introduce
We can supply DSC8121AE5-PROGRAMMABLE , send us a request quote to request DSC8121AE5-PROGRAMMABLE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DSC8121AE5-PROGRAMMABLE.The price and lead time for DSC8121AE5-PROGRAMMABLE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DSC8121AE5-PROGRAMMABLE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






