Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC1274A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC1274A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DC1274A
| Part No | DC1274A |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | BOARD DEMO LTM8040 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Current - Output / Channel: | 1A |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | LTM8040 µModule® Series 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Utilized IC / Part: | LTM8040 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | µModule® |
| Other Names: | DEMO 1274A DEMO DC1274A |
| Voltage - Input: | 4 V ~ 36 V |
| Voltage - Output: | 13V |
| Features: | PWM Control |
Introduce
We can supply DC1274A , send us a request quote to request DC1274A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC1274A.The price and lead time for DC1274A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DC1274A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for DC1274A
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
DC12.1102.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1102.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1102.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1102.103 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.1102.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.1102.203 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1122.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1122.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1132.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1132.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1202.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1202.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.1202.021 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
| DC12.1202.031 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.1202.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.1202.121 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
| DC12.1202.131 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.1202.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1222.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1222.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1232.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1232.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1602.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.2102.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.2102.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.2102.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.2102.103 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.2102.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.2102.203 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.2122.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2122.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2132.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2132.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2202.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.2202.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.2202.021 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
| DC12.2202.031 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.2202.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.2202.121 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
| DC12.2202.131 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.2222.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2222.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2232.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2232.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2602.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.103 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |






