Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DC1224A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DC1224A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DC1224A
| Part No | DC1224A |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | BOARD EVAL FOR LT3593DCB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Current - Output / Channel: | 20mA |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LT3593 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Utilized IC / Part: | LT3593 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | LT3593 |
| Voltage - Input: | 3 V ~ 5 V |
| Voltage - Output: | 40V |
| Features: | - |
Introduce
We can supply DC1224A , send us a request quote to request DC1224A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DC1224A.The price and lead time for DC1224A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DC1224A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for DC1224A
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
DC12.1102.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1102.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1102.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1102.103 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.1102.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.1102.203 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1122.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1122.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1132.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1132.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1202.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1202.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.1202.021 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
| DC12.1202.031 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.1202.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.1202.121 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
| DC12.1202.131 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.1202.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.1222.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1222.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1232.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1232.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.1602.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.2102.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.2102.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.2102.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.2102.103 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.2102.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.2102.203 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.2122.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2122.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2132.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2132.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2202.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.2202.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.2202.021 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
| DC12.2202.031 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.2202.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
| DC12.2202.121 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
| DC12.2202.131 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C18 PNL | RFQ >> | |
![]() |
DC12.2222.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2222.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2232.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2232.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT PANEL QC | RFQ >> |
![]() |
DC12.2602.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.001 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.003 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.101 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.103 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |
![]() |
DC12.3102.201 | Schurter | PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL | RFQ >> |






